PřihlášeníHomeopatický lék

Homeopatický lék

Matečné tinktury sloužící jako základ pro výrobu homeopatických léků pocházejí z rostlin, živočichů a minerálů. Výjimečně jsou získány empiricky (např. Hepar sulfur, Causticum, Pyrogenium, Oscillococcinum). Obsahují tedy celý komplex látek, nejen izolované sloučeniny. Každá látka má přesnou strukturu, biochemismus a mechanismus účinku na různých hierarchických úrovních. Dokladují to jak staré lékopisy, tak i výsledky moderních laboratoří zkoumajících působení látek až na molekulární úrovni. Přesný popis původu a účinku homeopatických léků je obsažen v Materia medica homeopatica.

Dnes se můžeme setkat s ředěním homeopatických léků D (decimální) nebo CH (centizimální dle Hahnemanna).

Homeopatický lék s číslem nad 12 CH (ředění 1024) neobsahuje v podstatě ani molekulu původní látky. To, co zůstává, je pouze energie a informace. Tedy potencované infinitezimálně ředěné léky mají pouze dynamické účinky. Homeopatický lék je specifickým regulátorem organismu, na rozdíl od klasického léku, který je „donucující“, potlačující (anti-) či substituční.

MUDr. Hana Váňová

---

O autorce:
MUDr. Hana Váňová je zakladatelkou HLA a do roku 2015 byla předsedkyní Rady Homeopatické lékařské asociace. Je členkou Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil dorientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorkou Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH a v neposlední řadě praktickou lékařkou - homeopatkou v Litovli. Homeopatii praktikuje již více než 20 let a svou lékařskou praxi ani běžný život si bez ní neumí představit. Pro HLA je Hana Váňová klíčovou osobou, bez níž by HLA nebyla taková, jaká je.

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde