PřihlášeníZaložení Globálního centra WHO pro tradiční medicínu

Založení Globálního centra WHO pro tradiční medicínu

Světová zdravotnická organizace (WHO) a indická vláda podepsaly dne 25.3.2022 dohodu o zřízení Globálního centra WHO pro tradiční medicínu. Toto globální znalostní centrum pro tradiční medicínu, podporované investicí indické vlády ve výši 250 milionů USD, si klade za cíl využít potenciál tradiční medicíny z celého světa prostřednictvím moderní vědy a technologie ke zlepšení zdraví lidí a planety.

Odhaduje se, že přibližně 80% světové populace používá tradiční medicínu. K dnešnímu dni 170 ze 194 členských států WHO oznámilo používání tradiční medicíny a jejich vlády požádaly WHO o podporu při vytváření souboru spolehlivých důkazů a údajů o postupech a produktech tradiční medicíny.

"Pro mnoho milionů lidí po celém světě je tradiční medicína prvním místem k léčbě mnoha nemocí," řekl Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel WHO. "Zajištění přístupu všech lidí k bezpečné a účinné léčbě je nezbytnou součástí poslání WHO a toto nové centrum pomůže využít sílu vědy k posílení důkazní základny pro tradiční medicínu. Jsem vděčný indické vládě za její podporu a těšíme se, že bude úspěšná."

Termín tradiční medicína popisuje celkový souhrn znalostí, dovedností a postupů, které domorodé a různé kultury používaly v průběhu času k udržení zdraví a prevenci, diagnostice a léčbě fyzických a duševních onemocnění. Jeho dosah zahrnuje starověké praktiky, jako je akupunktura, ájurvédská medicína a bylinné směsi, stejně jako moderní léky.

Dnes však národní zdravotnické systémy a strategie ještě plně neintegrují miliony pracovníků tradiční medicíny, akreditovaných kurzů, zdravotnických zařízení a výdajů na zdravotnictví.
"Je povzbudivé dozvědět se o podpisu dohody hostitelské země o zřízení Globálního centra pro tradiční medicínu (GCTM). Dohoda mezi ministerstvem Ayush a Světovou zdravotnickou organizací (WHO) o zřízení WHO-GCTM v Jamnagaru v Gudžarátu je chvályhodnou iniciativou," řekl indický premiér Narendra Modi.

Zdroj: Eurocam

Překlad: MUDr. Jaroslav Čupera 

Členství v HLA
Online
přihláška
Homeopatické vzdělávání garantované HLA, nejbližší vzdělávací akce:

Kontakt

Homeopatická lékařská asociace, z.s.
Národní 11
Praha 1 110 00
Česká republika mapa

Email:
info@hla-homeopatie.cz

Kontakty na lékaře-homeopaty:
svethomeopatie.cz

Kontakty na kancelář HLA:
Tým HLA

Pro média:
Informace pro média a tiskové zprávy naleznete zde